21.3 C
Ikaria
Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου, 2024

2ος Τελικός Μπάσκετ Ανδρών: Το πρωτάθλημα στο κόκκινο με τον Ίκαρο να παίρνει τη νίκη

Σε ένα απολαυστικό παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό του Αγίου Κηρύκου, ο ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ κατάφερε να κερδίσει την ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ με σκορ 64-60 και να επιτύχει το 1-1 στη σειρά των τελικών του πρωταθλήματος καλαθοσφαίρισης ανδρών.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός, γεμάτος ένταση και αγωνία, με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό για τη νίκη. Οι παίκτες του ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΥ δείχνοντας αξιοθαύμαστη αποφασιστικότητα και αντοχή κατάφεραν να κατακτήσουν την πολύτιμη νίκη κερδίζοντας τον αγώνα με διαφορά 4 πόντων. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, όλα θα κριθούν στο τελευταίο παιχνίδι της σειράς, το οποίο θα διεξαχθεί σε σύντομο χρονικό διάστημα στην έδρα της ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ.

Μετά τη λήξη του αγώνα, η Τοπική Επιτροπή ΕΟΚ της Σάμου παρέδωσε αναμνηστικές πλακέτες στους διαιτητές που συμμετείχαν στην αγωνιστική περίοδο 2022-2023. Τις πλακέτες παρέλαβαν οι κ.κ.: Αντώνης Ζαχαριάδης, Μένιος Ξενάκης, Γιάννης Λαμπρόπουλος, καθώς και η κ. Ευτυχία Χαϊντούτη (την οποία εκπροσώπησε η κ. Άννα Μαρία Καλαμπόγια λόγω απουσίας της).

Ακολουθεί ανακοίνωση της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Σάμου:

Ο ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ έκανε το 1-1 στη σειρά των τελικών του πρωταθλήματος ανδρών με την ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ. Σ΄ ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι μέχρι το τέλος, νίκησε με 64-60 στο κλειστό του Αγίου Κηρύκου. Έτσι όλα θα κριθούν στο τελευταίο παιχνίδι που θα ορισθεί σε σύντομο χρονικό διάστημα στην έδρα της ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ, όπου έχει και το πλεονέκτημα έδρας.

Στο τέλος του αγώνα η ΤΕ Σάμου ΕΟΚ επέδωσε αναμνηστικές πλακέτες σε διαιτητές που συμμετείχαν στην αγωνιστική περίοδο 2022-2023.

Τις αναμνηστικές πλακέτες παρέλαβαν οι κ.κ.: Αντώνης Ζαχαριάδης – Μένιος Ξενάκης – Γιάννης Λαμπρόπουλος και η κ. Ευτυχία Χαϊντούτη (το παρέλαβε η κ. Άννα Μαρία Καλαμπόγια λόγω απουσίας της)…